TARİHÇEMİZ

Özel Çağrı Eğitim Kurumları,

1991-1992 Eğitim Öğretim yılında “Özel Çağrı Kız Lisesi” olarak faaliyete başladı. Eğitim ve öğretime artı değerler katabilmek ve geleceğin nesillerinin yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla ortaokul  1. sınıf  2 şube , lise 1. sınıf 2 şube olmak üzere  toplam 4 sınıfla eğitim seferberliğinin ilk halkasını oluşturdu.

Eğitimin vazgeçilmez hedeflerinden biri olan “Kaliteli Gelişim”e paralel olarak 1994-1995 Eğitim Öğretim yılında da Çağrı Eğitim Kurumları’nın 2. halkası  olan “Süper Lise”  birimi açıldı.

Kurumsallaşma  yolunda  emin adımlarla ilerleyen Çağrı Eğitim Kurumları  1995-1996 Eğitim Öğretim yılında açılan  “İlköğretim”  birimi ile eğitim ve öğretimin temelini oluşturmak, olgunlaştırmak, geliştirmek ;   ardından  da  1996-1997Eğitim Öğretim yılında açılan  “Kız Fen Lisesi” ile ülkemizin geleceğine  bilim insanları yetiştirmek  amacına ulaştı.

2007-2008 Eğitim Öğretim yılında süper liselerin kapatılmasıyla açılan “Anadolu Lisesi”  ve  2009-2010 Eğitim Öğretim yılında açılan “Anaokulu”  ile Çağrı Eğitim Kurumları,   “ANAOKULUNDAN ÜNİVERSİTEYE”   ilkesinin içini tam anlamıyla doldurmuştur.

Yukarıda özetlemeye çalıştığımız okullaşma sürecinde bugün;  Özel Çağrı Eğitim Kurumları, başarıdan başarıya koşmakta,  başlangıçtaki hedefini her geçen gün geliştirerek eğitime ve öğretime yeni, özgün, bilimsel  yaklaşımlarla artı değerler kazandırmaya katkılar sağlamaya devam etmektedir.

Özel Çağrı Eğitim Kurumları :

  1. Özel Çağrı Anaokulu,
  2. Özel Çağrı İlköğretim Okulu
  3. Özel Çağrı Lisesi
  4. Özel Çağrı Anadolu Lisesi
  5. Özel Çağrı Fen Lisesi

olmak üzere   Özel Çağrı Okulları Yerleşkesi’nde eğitim- öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.